Przedsiębiorstwo Usług Consultingowych WADECO Sp. z o.o. jest firmą prywatną, zarejestrowaną w 1996 roku. W okresie wcześniejszym (od 1982 roku) firma WADECO była własnością Miasta Stołecznego  Warszawy. Używamy także nazwy WADECO – Architekci, Inżynierowie, Konsultanci.

Właścicielami firmy jest 5 osób zatrudnionych w firmie od początku jej istnienia.

W chwili obecnej WADECO zatrudnia ponad 30-tu pracowników, w tym architektów, projektantów instalacji sanitarnych i elektrycznych, specjalistów od spraw kosztów oraz inspektorów nadzoru.

WADECO wykonuje projekty budynków i osiedli mieszkaniowych, biur, centrów handlowych, hal i magazynów oraz innych obiektów użyteczności publicznej, a także nadzoruje ich realizację. W naszych projektach przywiązujemy wagę nie tylko do funkcjonalności i wizerunku projektowanego obiektu ale także do racjonalności i opłacalności stosowanych rozwiązań technicznych.

Uczestniczymy w całym procesie realizacji inwestycji. W imieniu inwestora prowadzimy wszelkie formalności administracyjne i techniczne, a w szczególności wszelkie uzgodnienia umożliwiające prawne rozpoczęcie realizacji. Uczestniczymy także w wyborze wykonawców. Wykonujemy kompleksowy nadzór techniczny budowy, a także (na życzenie inwestora) kontrolujemy budżet inwestycji. Skutecznie współpracujemy z inwestorem i wykonawcą także w fazie uzyskiwania zgody na użytkowanie obiektu, co sprawia, że projektowane przez nas budynki przekazywane są do eksploatacji w oczekiwanych terminach.

Od 2004 roku firma WADECO posiada własną siedzibę w centrum starego Mokotowa, jednej z centralnych dzielnic Warszawy. Pracowania wyposażona jest we wszelkie systemy wspomagające projektowanie, jest w pełni skomputeryzowana, korzysta z poczty elektronicznej i internetu. Jesteśmy przygotowani na obsługę dowolnie dużych zleceń projektowych.

W trakcie naszej działalności zrealizowano kilkadziesiąt zaprojektowanych przez nas budynków o różnych funkcjach. Do najbardziej znaczących należą: Błękitny Wieżowiec (budynek biurowy przy pl. Bankowym w Warszawie), budynek biurowy Prima Court przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie (I siedziba firmy PriceWatherhouse), budynek mieszkalny wielorodzinny z galerią handlową przy Al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Osiedle Olimpia-2 przy ul. Gandhi w Warszawie (inwestor – Dom Development S.A.), budynek mieszkalny przy ul. Dalanowskiej w Warszawie, budynek mieszkalny przy ul. Namysłowskiej w Warszawie i inne.